Aletli Pilates Kilo Verdirir mi ?

Aletli Pilates Kilo Verdirir mi ? Kilo vermek söz konusu olduğunda, kısıtlayıcı diyetler ve yoğun egzersiz rutinleri çok önemlidir. Bununla birlikte, kilo verme hedeflerinize ulaşmanın başka yollarını keşfetmek önemlidir.

Bununla birlikte pilates, yalnızca zihninizi ve bedeninizi sağlıklı tutmakla kalmayıp aynı zamanda kilo vermenize de yardımcı olabilecek, düşük etkili harika bir egzersizdir. Birçoğu uygulamaya kaşlarını kaldırmaya devam ediyor, ancak tamamen gözden kaçırmadan önce, önce ne olduğuna ve kilo verme sürecinize nasıl yardımcı olabileceğine bakalım.

Aletli Pilates Kilo Verdirir mi ?

Pilates, vücudumuzdaki kas kuvvetlerini güçlendirmeye yardımcı olan ve aynı zamanda esnekliği artırmayı amaçlayan düşük etkili bir egzersizdir. Pilates öncelikle çekirdeği hedefler, ancak vücudun diğer bölümleri için de çalışır. Bir ekipmanla veya ekipmansız yapılabilir, ancak odak noktası nefes almaktır ve yavaş ve yumuşak hareketler içerir. Alıştırma söz konusu olduğunda, bir mat veya reformer adı verilen bir makine üzerinde yapılabilir.

Aletli pilates kilo verdirir mi

Aletli pilates kilo verdirir mi

Kilo vermenize yardımcı olabilir mi?

Gerçeği söylemek gerekirse, aletli pilates kilo vermenize yardımcı olacak tek şey değildir. Diyetiniz, kalori alımınız ve tıbbi durumunuz kilo verme hedeflerinizi belirlemede çok önemli bir rol oynar. Bununla birlikte, her şey ne kadar kalori yaktığınıza karşı ne kadar kalori aldığınıza bağlı. Bununla birlikte pilates, tartılarınızı düşürmenin ve sağlığınızı yönetmenin bir yolu olabilir. Sizi daha uzun süre sağlıklı ve zinde tutan bir fizik tedavi gibidir. Daha iyi anlamanıza yardımcı olmak için, pilatesin etkili bir şekilde kilo vermenize yardımcı olabileceği bazı yollar burada.

Pilates yağsız kas kütlesi kazanmanıza yardımcı olabilir

 

Aletli Pilates Kilo Verdirir mi ?

Pilates kas gücünüzü artırabilir ve yağsız kas kütlesi oluşturmanıza yardımcı olabilir. Kaslarınızı güçlendirmek ve kas kütlesi kazanmak, metabolizmanızı hızlandırmanın ve kilo kaybı için daha fazla kalori yakmanın anahtarıdır. Ancak kaslarınızı güçlendirmek istiyorsanız ağırlık kaldırmak pilatesten daha iyi bir seçenektir.

Formda kalmanıza yardımcı olur

Yoğun egzersiz rutinlerinin aksine pilates daha ilgi çekicidir ve daha uzun süre yolda kalmanıza yardımcı olur. Sizi motive eden tutarlı bir plan içerir. Bunun dışında, bir pilates dersi genellikle bir egzersizin 10 tekrarından ve ardından bir sonrakinden oluşur, bu yüzden asla sıkıcı olmaz ve daha fazlası için gelmeye devam etmek isteyeceksiniz.

Sakatlanma İhtimali Düşük Bir Egzersizdir

Bir yaralanma, vücut ağırlığınıza fazladan kilo ekleyebilecek hareketsizliğe ve hareketsizliğe neden olabilir. Ancak bundan kaçınmak için her zaman pilatese başvurabilirsiniz. Düşük etkili bir egzersiz olsa da, bir sakatlıktan kurtulan kişiler de bu egzersizleri yapabilir ve sağlıklı bir kiloya geri dönebilir. ancak bunu söyledikten sonra herhangi bir egzersiz yapmadan önce doktorunuza danışın.

Pilates stresi yönetmeye ve azaltmaya yardımcı olabilir

Aletli Pilates Kilo Verdirir mi ? Stres, sadece yaşlı nesilde değil, aynı zamanda genç insanlar arasında da kilo kaybının önemli bir nedeni haline gelir. Kötü yönetilen stres ve yetersiz uyku, iştahınızı artıran ve kilo almanıza neden olan yüksek kortizol seviyelerine yol açabilir. Böyle bir durumda pilates çok yardımcı olabilir. Hem zihninizi hem de bedeninizi meşgul eden, stres ve kaygıyı azaltmaya ve yönetmeye yardımcı olan bir egzersiz şeklidir.

Kadıköy    Üsküdar    Maltepe    Tuzla

 

Kadıköy  Konum  –  Üsküdar  Konum  –  Maltepe  Konum – Tuzla Konum