Reformer Pilates nedir?

Reformer Pilates, mat tabanlı Pilates’in daha yoğun ve daha dinamik bir şeklidir. Reformer Pilates, Joseph Pilates tarafından tasarlanan bir reformer makinesi kullanılarak gerçekleştirilir. 

Reformer Pilates, reformer makinesinin üzerinde dururken geleneksel Pilates egzersizlerini içerir. Bu, daha yoğun eğitim için yayların ve kasnakların kullanımı yoluyla direnç sağlar.
Yaylar ve kasnaklar, belirli kas gruplarına yönelik hareketleri gerçekleştirirken istediğiniz direnç seviyesini seçmenize olanak tanır. Reformer Pilates’in çok yönlülüğü, onu vücudunuzu esnetmek, güçlendirmek ve tonlamak için en etkili egzersizlerden biri yapar.

reformer pilates

reformer pilates

Reformer Pilates dersinde ne giyilir?

Bir reformcu Pilates sınıfında giyilecek en iyi giysi nefes alabilen, elastik ve destekleyici bir giysidir. Reformer Pilates dersleri genellikle, sınıf başına yaklaşık 10 kişilik küçük odalarda gerçekleşir. Hava çok hızlı bir şekilde yoğuşarak sıcak ve nemli bir ortam yaratır. Elastan içermeyen çok dar bir kıyafet giyerseniz, antrenmanı rahatça yapmak için yeterli hareket kabiliyetiniz olmaz.

Reformer Pilates’i ne sıklıkla yapmalısınız?

Reformer Pilates’te tüm hareketler dinamiktir ve duruşa büyük önem verilir. Düz veya dar giysiler, özellikle yeni başlıyorsanız, kalçalarınızın, sırtınızın veya kollarınızın pozlarını kontrol etmenizi kolaylaştıracaktır.
Reformer Pilates’i ne sıklıkla yapmalısınız?
Sağlıklı bir yetişkin, haftada beş güne kadar bir Reformer Pilates üzerinde antrenman yapabilir. Bu yoğunluk düzeyine alışkın değilseniz, istediğiniz hedefe ulaşana kadar haftada daha az gün yaparak başlayın.

Reformer Pilates makinesi nedir?

Reformer Pilates makinesi, raylar üzerine yerleştirilmiş kayar bir arabaya sahip dikdörtgen bir platformdur. Raylar, farklı yoğunluklarda yaylar kullanarak harekete karşı direnç sunar. Taşıyıcı, platform boyunca değişken dirençle hareket ederek antrenmanınızın yoğunluğunu kontrol etmenize olanak tanır. Yayları, kulpları, kasnakları ve yayları, fiziksel durumunuzu iyileştirmek için ideal olan farklı egzersiz türlerini birleştirmenize olanak tanır.

Avantajlarından biri, yaylardan gelen direncin bir egzersizi kolaylaştırmak için – hamile pilatesi özellikle yeni başlayanlar için – ve daha deneyimli insanlar için daha karmaşık hale getirmek için kullanılabilmesidir.

Bir reformer Pilates sınıfının maliyeti nedir?

Bir reformer Pilates sınıfının ortalama fiyatı, seans başına 100 YTL’dır ve sınıfın türüne ve sıklığına bağlı olarak seans başına minimum 90 YTL ile 150 YTL arasında değişmektedir.
Reformer Pilates dersleri genellikle gruplar halinde öğretilir, ancak özel dersler bazen bir seçenek olabilir. İlki genellikle daha ekonomiktir ve ikincisi daha kişiseldir.

Kadıköy    Üsküdar    Maltepe    Tuzla