Reformer pilates kaç yaş sınırı

Reformer pilates kaç yaş sınırı, yaşlıların dengelerini geliştirmelerine ve düşme risklerini azaltmalarına yardımcı olan harika bir egzersiz şeklidir. Avustralya’da yaşlanan bir nüfusla birlikte, her zaman daha büyük yaş gruplarımızı hareketli, aktif, sağlıklı ve mutlu tutmanın yollarını arıyoruz. Pilates bu konuda yardımcı olabilecek bir araçtır. Pilates gerçekten herkesin her yaşta yapabileceği bir egzersizdir.

Reformer pilates kaç yaş sınırı

Reformer pilates kaç yaş sınırı                                               Bir yaşlı bakım tesisinden altmış 65 yaşındaki kadında 12 haftalık Pilates programının denge, esneklik, reaksiyon süresi ve kas gücü üzerindeki etkilerini inceledi. Pilates’in yaşlı kadınlarda düşmelerin önlenmesinde oynayabileceği rolü değerlendirmek için bu parametrelere baktılar.

Pilates programı, theraband ve swiss ball çalışmalarını içeriyordu. Kadınlar haftada üç kez birer saatlik derse katıldılar. 12 haftanın sonunda, tüm kadınlar kontrol grubuna kıyasla tüm alanlarda önemli ölçüde iyileşmiştir.

Reformer pilates kaç yaş sınırı

12 hafta boyunca haftada iki kez Pilates’in orta yaşlı erkek ve kadınların hamstring esnekliğini, üst vücut gücünü ve karın dayanıklılığını geliştirdiğini buldu.

5 haftalık bir reformer Pilates periyodu boyunca 10 seansın dinamik dengeyi iyileştirdiğini buldu.

Pilates bir fizyoterapist tarafından yapıldığında, programınız ihtiyaçlarınıza ve hedeflerinize göre şekillendirilecektir. Reformer pilates kaç yaş sınırı Yani 20 yaşında ve fitness için Pilates yapmak istiyor, 30 yaşında ve sırt ağrınızı kontrol etmek istiyor veya 60 yaşında ve kendinizi hareketli ve aktif tutmak istiyorsanız, Pilates sizin için harika bir egzersiz şekli olabilir.

Reformer pilates kaç yaş sınırı

Deneyimlere aletli pilates zayıflatırmı göre, 91 yaşında bir kadın, bir motorlu araç kazasından sonra postüral güçlendirme için Pilates reformer kullanmıştır. Yumuşak olduğu için reformatörün kendisi için harika bir egzersiz şekli olduğunu buldu, ancak aynı zamanda gücünün arttığını da hissedebiliyordu. Reformer pilates kaç yaş sınırı Ayrıca, bel ağrısını ve trokanterik bursitini büyük bir başarıyla kontrol altına almak için çekirdek güçlendirme için klinik Pilates derslerine katılan 81 yaşında bir kadınım var. Yaş, sizi Pilates’ten alıkoyacak bir şey değil.

Kadıköy  Konum  –  Üsküdar  Konum  –  Maltepe  Konum – Tuzla Konum